Aktualności: Sprawy urzędowe

Ostatni dzień na Twój głos

17 lipca 2023

Tylko do północy w poniedziałek (17.07.) można wskazywać inwestycje do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Zagłosowało już ponad 8000 tysięcy mieszkańców. Swoich faworytów zaznaczali na papierowych kartach, które trzeba przynieść do Urzędu Miejskiego lub Ratusza, albo przez internet na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Na tradycyjne karty czekamy dzisiaj do 17:00, a głosowanie online potrwa do 24:00.

W SBO 2024 zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Warto jednak przypomnieć sobie najważniejsze punkty i przy okazji koniecznie namówić do oddania głosu tych, którzy do tej pory jeszcze tego nie robili. Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opisy wszystkich zadań – są w internecie na www.stargard.budzet-obywatelski.org, a także w najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z SISu lub wydrukowane z internetu) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) lub w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). Ważne – wypełniając papierową kartę, koniecznie trzeba podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. W przeciwnym razie głos będzie nieważny.

Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czas i wygodę, wskazując wybrane pomysły w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Najważniejsze, żeby – niezależnie od wybranej formy głosowania – zdążyć do 17.07. (poniedziałek).

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 000 głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16 200 000 zł. Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły kreatywnych stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2 100 000 zł.

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 1

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 2

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 3

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 4

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 5

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 6