Aktualności: Sprawy urzędowe

SBO do poniedziałku

13 lipca 2023

Jeszcze tylko do 17.07. (poniedziałek) czekamy na głosy mieszkańców, którzy chcą zdecydować, na co wydamy 2 100 000 zł. Stargardzki Budżet Obywatelski to w tym roku aż 40 projektów do wyboru. Warto poznać je wszystkie – każdy ma do dyspozycji złoty głos na pomysły spoza swojego obszaru zamieszkania. Jak co roku głosujemy na dwa sposoby – na papierowych kartach, które trzeba przynieść do Urzędu Miejskiego lub Ratusza, albo przez internet na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org.

W SBO 2024 zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Warto jednak przypomnieć sobie najważniejsze punkty i przy okazji koniecznie namówić do oddania głosu tych, którzy do tej pory jeszcze tego nie robili. Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opisy wszystkich zadań – są w internecie na www.stargard.budzet-obywatelski.org, a także w najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z SISu lub wydrukowane z internetu) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) lub w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). Ważne – wypełniając papierową kartę, koniecznie trzeba podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. W przeciwnym razie głos będzie nieważny.

Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czas i wygodę, wskazując wybrane pomysły w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Najważniejsze, żeby – niezależnie od wybranej formy głosowania – zdążyć do 17.07. (poniedziałek).

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 000 głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16 200 000 zł. Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły kreatywnych stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2 100 000 zł.

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 1

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 2

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 3

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 4

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 5

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 6