Aktualności: Sprawy urzędowe

SBO – głosowanie trwa

3 lipca 2023

Zaczynamy drugi tydzień głosowania na projekty Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Wielu mieszkańców już wybrało najciekawsze ich zdaniem pomysły, ale jeśli ktoś jeszcze się waha, ma czas do 17.07. (poniedziałek). Głosować można na dwa sposoby – na papierowych kartach, które trzeba przynieść do Urzędu Miejskiego lub Ratusza, albo przez internet na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. W tej edycji SBO do wydania są 2 100 000 zł.

W SBO 2024 zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Warto jednak przypomnieć sobie najważniejsze punkty i przy okazji koniecznie namówić do oddania głosu tych, którzy do tej pory jeszcze tego nie robili. Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opisy wszystkich zadań – są w internecie na www.stargard.budzet-obywatelski.org, a także w najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z SISu lub wydrukowane z internetu) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) lub w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy czas i wygodę, wskazując wybrane pomysły w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Najważniejsze, żeby – niezależnie od wybranej formy głosowania – zdążyć do 17.07. (poniedziałek).

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 000 głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16 200 000 zł. Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły kreatywnych stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2 100 000 zł.

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 1

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 2

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 3

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 4

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 5

SBO 2024 – karta do głosowania – obszar nr 6