Inwestorzy w Stargardzie

Bridgestone

Bridgestone

Największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy. Efektem wartej 120 mln euro inwestycji jest zwiększenie produkcji do 3600 opon dziennie, uruchomienie nowej linii do produkcji 1700 pasów bieżnika na dobę i stworzenie 170 nowych miejsc pracy. Bridgestone Stargard dostarcza swoje produkty do klientów na całym świecie, w tym do największych producentów pojazdów jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

Zatrudnienie: około 1000 osób

Cargotec

Cargotec

Fińskie przedsiębiorstwo produkcji maszyn, żurawi i podnośników. W Stargardzie funkcjonują dwie marki przedsiębiorstwa Cargotec: Hiab oraz Kalmar, które łącznie zatrudniają około 1800 osób. Hiab zajmuje się m.in. produkcją żurawi cargo. ​Kalmar jest marką działającą w zakresie rozwiązań w przeładowywaniu towarów i ładunków.

Centrum Logistyczne LIDL

Centrum Logistyczne LIDL

W centrum będą magazynowane artykuły spożywcze codziennej potrzeby, głównie: nabiał, wędliny, słodycze oraz produkty przemysłowe, w tym między innymi drogeryjne, chemiczne i sportowe. Pracę znajdzie tutaj nawet 200 osób.

Enterprise Logistics

Enterprise Logistics

Specjalizuje się w obsłudze ruchu towarowego w relacjach ze Skandynawią, zlokalizowana na działce o powierzchni ponad 6 hektarów. Zakończenie inwestycji nastąpiło we wrześniu 2015 roku.

Hydroline

Hydroline

Firma istnieje od 1962 roku. Jest producentem siłowników hydraulicznych. W roku 2013 firma rozszerzyła swoją działalność, otwierając zakład w Stargardzie.

Klippan Safety

Klippan Safety

Zajmuje się opracowaniem i wytwarzaniem kompletnych systemów łóżkowych i systemów składowania ze zintegrowanymi systemami mocowania stosowanych w kabinach ciężarówek. Produkcję systemów do wnętrz ciężarówek uzupełniają przez rozwijanie i produkowanie rozwiązań towarowych, siatek bezpieczeństwa i pasów bezpieczeństwa do foteli dla samochodów dostawczych

Phoenix Poland

Phoenix Poland

Firma jest wyłącznym dystrybutorem silników morskich takich producentów jak Sole Diesel, Anglo Belgian Corporation oraz Baudouin Moteurs na rynku polskim. Urządzenia jakie posiadają, pasują do szerokiej gamy jednostek pływających – od jachtów po statki transoceaniczne.

Radiometer Solutions

Radiometer Solutions

To duńska firma z branży medycznej, zajmująca się produkcją odczynników niezbędnych do wykonywania analiz krwi pacjentów.

SPG Polska

SPG Polska

Firma specjalizująca się w produkcji opakowań dla branży spożywczej.

Waimea Logistic Park Stargard

Waimea Logistic Park Stargard

Waimea Logistic Park Stargard to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 000 mkw. W jego skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. Oferowane moduły będą spełniały najwyższe standardy i będą przygotowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. Kompleks będzie realizowany w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, na działce o powierzchni ok. 16,7 ha.