Złota Rączka

Złota Rączka to odpowiedź na potrzeby najstarszych mieszkańców, głównie osób samotnych. Jest to bezpłatna pomoc przy drobnych naprawach w domu. Z usług mogą skorzystać osoby, które mają ukończone 75 lat, mieszkają samotnie i posiadają Stargardzką Kartę Seniora lub gdy wszystkie osoby zamieszkujące w lokalu mają ukończone 75 lat i przynajmniej jedna z tych osób posiada Stargardzka Kartę Seniora. W ramach programu wykonywane będą prace remontowe niewymagające specjalistycznej wiedzy oraz natychmiastowej interwencji tj. wymiana żarówki, naprawa gniazdek elektrycznych, uszczelnienie okien, wyregulowanie klamek itp. Ostateczną decyzję dotyczącą wykonania usługi u beneficjenta podejmuje pracownik Stargardzkiego TBS po weryfikacji zgłoszenia na miejscu.

Usługa będzie wykonywana bezpłatnie z materiałów dostarczonych przez użytkownika lokalu za wyjątkiem drobnych materiałów naprawczych, których wartość nie przekracza 10 zł, a niezbędnych do wykonania usługi, których koszt poniesie Miasto.

Każdy Senior może skorzystać z programu nie częściej niż raz w miesiącu.

Osoby spełniające warunki i potrzebujące pomocy mogą zgłosić to do Stargardzkiego TBS telefonicznie 91 578 47 50, 513 034 819 lub mailowo biuro@tbs.stargard.pl. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Regulamin – Złota Rączka