SIS 2023

Dobre święta z SISem

15.12.2023

Ostatni w tym roku Stargardzki Informator Samorządowy wypełniają prawdziwie świąteczne tematy. Są życzenia od prezydenta Rafała Zająca, piękne zdjęcia zimowych iluminacji i relacja z Jarmarku „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” oraz Mikołajkowej Parady OHP. Jak zawsze sprawdzamy też, co ciekawego działo się w mieście w ostatnim czasie i szukamy ludzi, którzy wspierają kulturę.

Najnowszy SIS to również okazja do poznania wyjątkowej stargardzianki – pani Kazimiera Smółka 1 grudnia skończyła 100 lat. Od 1947 roku mieszka w naszym mieście. Szacowna jubilatka doczekała się 4 dzieci, 13 wnuków, 13 prawnuków i 2 praprawnuczek. W Stargardzie mamy naprawdę wielu wyjątkowych ludzi. Każdego roku doceniamy tych, którzy robią dużo dobrego dla innych – zawodowo, a także prywatnie. W grudniowym numerze Informatora można dowiedzieć się więcej o laureatach nagrody prezydenta Stargardu dla społeczników.

Początek grudnia przyniósł nam piękną, mroźną i śnieżną pogodę. To idealne tło do świątecznych iluminacji, które można podziwiać w całym mieście. Są doskonale znane i lubiane elementy, a także nowości. Warto zobaczyć je wszystkie na zdjęciach w Informatorze, a potem koniecznie wybrać się na zimowy spacer po Stargardzie. W tym roku niezależnie od pogody prawdziwie świąteczny klimat zapewniają aż 2 choinki. Jedna stoi na rondzie im. S. Pajora. Druga, zupełnie nowa, jest na Rynku Staromiejskim. Tam również można znaleźć kolejną nowość – dużą ramkę idealną do robienia pamiątkowych zdjęć. To właśnie ona od pierwszych chwil cieszy się ogromnym zainteresowaniem stargardzian.

W świetnych nastrojach rok kończą właściciele i pracownicy World Sports Company. Firma przeniosła się z dotychczasowej siedziby do bardziej komfortowego obiektu przy ul. Usługowej 10. Dzięki temu zwiększyła się także produkcja. Spółka współpracuje z europejskimi i amerykańskimi klubami sportowymi. Szaliki i gadżety ze Stargardu trafiają m.in. do kibiców Borussi Dortmund, Arsenalu Londyn i Manchesteru City. Nowa siedziba World Sports Company znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie inkubatora przedsiębiorczości. To przestrzeń, z której będą mogli skorzystać ludzie dopiero zaczynający swoje biznesy. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zakłada, że pomieszczenia inkubatora będą gotowe w przyszłym roku – po wykonaniu tam niezbędnego remontu.

kliknij w okładkę, aby pobrać

SIS ze wsparciem

27.11.2023

W Stargardzie dbamy o wszystkich mieszkańców. Zwłaszcza ci, którzy mają szczególne potrzeby, mogą skorzystać z szerokiego i długoterminowego wsparcia. W najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” można przeczytać o programach realizowanych przez miasto i działających u nas organizacjach pozarządowych. Oprócz tego sprawdzamy, co dzieje się na kilku ważnych inwestycjach. Do zobaczenia są również piękne zdjęcia autorstwa laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego.

W listopadowym Informatorze oczywiście nie mogło też zabraknąć tematów związanych ze zbliżającą się zimą. Już za kilka dni Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy zupełnie nowe lodowisko. Obiekt jest naprawdę imponujący – to około 1 000 m2 powierzchni do ślizgania. Pod namiotem znalazło się także miejsce na toalety, kącik gastronomiczny i strefę wypoczynku. Do dyspozycji jest również wypożyczalnia łyżew. Niezależnie od pogody na początku grudnia na ulicach Stargardu poczujemy prawdziwie zimowy i świąteczny klimat. Miasto rozświetlą tysiące światełek. Będą też nowości – m.in. choinka na Rynku Staromiejskim i bombka. W tym roku kupiliśmy aż 44 kurtyny świetlne, które ozdobią drzewa.

Rok 2023 zbliża się do końca, a w Stargardzie nie zwalniamy tempa z inwestycjami. Następne ulice do remontu, duża przebudowa kilku dróg na Starym Mieście, nowe mieszkania i żłobek, wielofunkcyjne boisko – to tylko niektóre projekty do zrealizowania. W najnowszym Informatorze sprawdzamy postępy prac i zapowiadamy kolejne miejskie inwestycje. Także prywatni przedsiębiorcy świetnie się u nas rozwijają. Już w przyszłym roku ma zacząć się budowa ogromnego zakładu produkcyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Lokalizację w Stargardzie wybrała spółka działająca w przetwórstwie spożywczym. Zakup 10-hektarowej działki oznacza kolejną ważną inwestycję i następne miejsca pracy.

Wiemy już, jakie fotografie ozdobią kalendarz miejski na 2024 rok. Zanim setki egzemplarzy trafią do mieszkańców, 13 pięknych zdjęć można zobaczyć w najnowszym SIS-ie. Wszystkie wykonali zdolni stargardzianie. Temat tym razem był wyjątkowo szeroki. „Odkryj Stargard” – czyli zarówno nowe spojrzenia na doskonale znane miejsca, jak i pokazanie miasta z nieco innej strony.

kliknij w okładkę, aby pobrać

Jesienny SIS z gryfikami

20.10.2023

Pierwsze chłodne dni wcale nie zniechęcają stargardzian do spacerów, zwłaszcza że przy okazji można odkryć 16 zupełnie nowych mieszkańców naszego miasta. W październikowym numerze Stargardzkiego Informatora Samorządowego znalazły się opisy i zdjęcia każdego z gryfików, ale to przede wszystkim zachęta do wybrania się na przechadzkę ich szlakiem i poznania ciekawych historii, które się z nimi wiążą. Oprócz tego jak zawsze można przeczytać o najciekawszych wydarzeniach z ostatnich kilku tygodni.

W najnowszym Informatorze zaglądamy do wyremontowanej Książnicy Stargardzkiej, w której od dnia nowego otwarcia cały czas dużo się dzieje. Warsztaty plastyczne, spotkania autorskie, planszówki, Dyskusyjny Klub Książki – to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty przygotowanej przez zespół KS. Coś dla siebie znajdą tam stargardzianie w każdym wieku i o bardzo różnych zainteresowaniach. Zmodernizowane budynki biblioteki są w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać ze wszystkich możliwości spędzania tam wolnego czasu.

Choć do Dnia Wszystkich Świętych zostało jeszcze trochę czasu, wielu mieszkańców naszego miasta już teraz planuje wizyty na grobach swoich bliskich. W październikowym numerze SIS można sprawdzić zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy – będą obowiązywały we wtorek i w środę (31.10. i 1. 11.). Inaczej pojadą też niektóre autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, a na ulicach Stargardu pojawią się aż 3 dodatkowe linie. Warto też pamiętać, że w środę dojedziemy do cmentarzy za darmo.

Znamy laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego. Ich zdjęcia ozdobią miejski kalendarz na 2024 rok. Autorzy najpiękniejszych ujęć Stargardu znaleźli się także w najnowszym Informatorze. Zanim ich fotografie pojawią się w kalendarzu, będzie można zobaczyć je w listopadowym numerze Stargardzkiego Informatora Samorządowego.

kliknij w okładkę, aby pobrać

Na wybory z SISem

14.09.2023

15.10.2023 r. (niedziela) w całym kraju odbędą się wybory do sejmu i senatu oraz referendum ogólnokrajowe. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Ich kadencja potrwa 4 lata. Stargardzianie będą głosować w 34 komisjach wyborczych od 7:00 do 21:00. Wszystkie zasady, terminy i adresy lokali wyborczych można znaleźć w najnowszym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” – zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, do pobrania z załącznika poniżej.

Najważniejszym tematem wrześniowego Informatora są wybory, ale nie zabrakło też innych aktualnych informacji. Znamy już wyniki tegorocznego głosowania w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim. Niedługo w naszym mieście zrealizujemy kolejne inwestycje, które wybrali sami mieszkańcy. Boiska, place zabaw, OCR ninja park i ogród sensoryczny – to tylko niektóre spośród 12 zwycięskich projektów o łącznej wartości 2 100 000 zł. W sumie w tej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 9250 osób oddało prawidłowo ponad 22 600 głosów.

Dobra wiadomość dla rodziców, którzy chcieliby skorzystać z opieki dla swoich dzieci w miejskim przedszkolu. Prawie 70 małych stargardzian znajdzie miejsce w nowej placówce. W Szkole Podstawowej nr 2 powstaje filia PM nr 5. Już tej jesieni będą tam komfortowe sale dydaktyczne – w tym również sala dla oddziału integracyjnego oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia z kompleksowym wyposażeniem.

We wrześniu bardzo bogate jest także życie kulturalne miasta. 22.09. (piątek) po kompleksowym remoncie swoje drzwi otworzy Książnica Stargardzka. W zmodernizowanych budynkach przy ul. Mieszka I zapowiada się naprawdę ciekawy weekend. Tydzień później (sobota, 30.09.) Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zorganizuje piknik naukowy, na którym wreszcie poznamy tajemnicze Gryfiki, które od kilku tygodni wzbudzają duże zainteresowanie mieszkańców. W SCN jest ciekawie przez cały czas – nowy rok szkolny to nowa oferta popołudniowych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O tym wszystkim również można przeczytać w najnowszym wydaniu Informatora.

kliknij w okładkę, aby pobrać

SIS z zaproszeniami

23.08.2023

Ciekawie zapowiada się wrzesień w Stargardzie. Najpierw rządy w mieście – już po raz ósmy – przejmą najstarsi mieszkańcy. Szykujemy dla nich moc atrakcji w ramach Stargardzkich Dni Seniora. Później muzyczną ucztę zagwarantują organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM. W kolejny weekend w swoje świeżo wyremontowane progi zaprosi Książnica Stargardzka – każdy, komu kojarzy się głównie z literaturą, będzie zaskoczony liczbą wydarzeń, pomysłów i propozycji, nie tylko z okazji otwarcia.

Oprócz licznych wydarzeń kulturalnych w w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego sprawdzamy postępy kilku ważnych inwestycji. Już niedługo jaśniej będzie na Starym Mieście, gdzie rozpoczęła się wymiana starych, wysłużonych latarń. Zastąpią je 54 nowe słupy z oprawami LED, które staną wzdłuż ulic: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Po zakończeniu prac będzie bezpieczniej i ładniej. W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Dodatkowo na ul. Mieszka I wykonany zostanie nowy chodnik z płyt i kostki kamiennej.

Ostatni wakacyjny SIS to także podsumowanie remontów w szkołach i relacja z letnich zabaw na półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury, Stowarzyszeniu „Potrzebny Dom”, Hufcu ZHP Stargard oraz Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Działo się także na warsztatach organizowanych przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Młodzi ludzie świetnie się bawili, spędzali czas w gronie rówieśników, zawierali nowe znajomości, a przy okazji zdobywali wartościową wiedzę i umiejętności.

Stargard po raz kolejny będzie miejscem wojewódzkich obchodów 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym (ul. W. Reymonta 26) rozpoczną się 1.09. (piątek) o symbolicznej godzinie – 4:45. W najnowszym numerze Informatora można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu.

kliknij w okładkę, aby pobrać

SIS pełny pomysłów

27.06.2023

Lipcowe wydanie „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” zdominował Stargardzki Budżet Obywatelski. Rozpoczęło się głosowanie, podczas którego mieszkańcy wybiorą inwestycje do zrealizowania w przyszłym roku. Jak zawsze podzieliliśmy miasto na 6 obszarów, a w każdym są naprawdę ciekawe pomysły. Głosowanie trwa do 17.07. (poniedziałek) – tradycyjnie, na papierowych kartach, ale też w internecie.

40 propozycji – spośród nich stargardzianie wybiorą te, które zrobimy w ramach SBO 2024. Do wydania jest 2 100 000 zł. Zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Najważniejsze informacje o SBO można znaleźć w najnowszym SISie, a także tutaj. Warto poznać wszystkie ciekawe propozycje, wybrać maksymalnie 3 projekty i zagłosować w najwygodniejszy dla siebie sposób.

W najnowszym Informatorze znalazły się również wyniki konkursu ofert dla zarządców rodzinnych ogrodów działkowych. W tym roku 5 stargardzkich RODów dostanie łącznie 80 000 zł z budżetu miasta. Za te pieniądze przeprowadzą remonty, zrobią zakupy i zmodernizują instalacje. Dużo dzieje się również w Książnicy Stargardzkiej. W lipcowym SISie można przeczytać, jak idzie przeprowadzka z tymczasowej siedziby do wyremontowanych budynków przy ul. Mieszka I i kto pomaga bibliotekarzom w tym niełatwym zadaniu.

kliknij w okładkę, aby pobrać

Imprezowe weekendy z SISem

12.06.2023

Przed nami dwa długie weekendy pełne atrakcji. Dni Stargardu obchodzimy z rozmachem – do naszego miasta przyjadą gwiazdy, będzie coś dla fanów muzyki, sportu, historii, kina i turystyki. Harmonogram wszystkich wydarzeń można znaleźć w najnowszym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Są też wiadomości o miejskich inwestycjach, ankieta o zmianach klimatu i relacja z ArtFestiwalu.

Tegoroczne Dni Stargardu zaczynamy wyjątkowo i naprawdę odświętnie. Najpierw Stargardzkie Centrum Kultury zaprosi do wspólnej zabawy z okazji swoich 40. urodzin. Każdy kolejny dzień to następne wydarzenia, zawody, koncerty i imprezy. Tego naprawdę nie można przegapić. Będzie coś dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, pasjonatów historii i tych, którzy uwielbiają bawić się przy muzyce na żywo. Dodatkowo kino Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na filmy za 1 zł. Również za złotówkę skorzystamy ze wszystkich atrakcji AquaStar. Będzie też darmowa komunikacja miejska. O wszystkich atrakcjach obu weekendów można przeczytać w Informatorze oraz tutaj.

Czerwcowy SIS to również inne letnie tematy. Wiemy już, że radni Rady Miejskiej podjęli decyzję o wsparciu Kobylanki w utrzymaniu porządku i zapewnieniu służb ratowniczych na plaży w Zieleniewie. To miejsce letniego wypoczynku tysięcy stargardzian. Bez problemu można tam dojechać autobusem. W wakacje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji obniża ceny biletów na przejazdy nad jezioro. Będzie też więcej kursów – nawet co godzinę. Więcej informacji na stronie 4. Inne propozycje na lato to Akademia Sportowo-Naukowa – zupełna nowość dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat i coś dla nieco starszych – „Wakacje z WOT”, czyli szansa na zostanie żołnierzem Wojska Polskiego w 2 tygodnie. Szczegóły na stronie 11.

W najnowszym wydaniu Informatora jest ankieta, której wyniki będą potrzebne do opracowania projektu „Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Stargard do roku 2030 z perspektywą do roku 2050”. Można również wypełnić ją online – wystarczy kliknąć tutaj. Papierowe ankiety wycięte z SIS trzeba przynieść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17), Ratusza na Rynku Staromiejskim albo do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY (ul. Bolesława Chrobrego 21).

kliknij w okładkę, aby pobrać

Łatwiejsze parkowanie w SISie

8.05.2023

Kolejne rotacyjne miejsca postojowe w ścisłym centrum miasta, przydatne informacje o najnowszej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego i zapowiedź niezwykłego artystycznego weekendu – o tym wszystkim można przeczytać w majowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Tradycyjne, papierowe gazety niedługo trafią do skrzynek w całym mieście, a już teraz SIS jest do pobrania z załącznika poniżej.

Od blisko 2 lat na części ul. Skarbowej, S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego i na parkingu za CH Rondo są rotacyjne miejsca postojowe. Po tym czasie wyraźnie widać, że właściwie zniknął problem z zostawieniem auta w tych lokalizacjach, żeby załatwić swoje sprawy. Od 15.05. (poniedziałek) RMP pilotażowo obejmą też część parkingów na ul. Wojska Polskiego i J. Piłsudskiego. Zasady będą dokładnie takie same, jak w lokalizacjach wymienionych na początku. W majowym SISie są zdjęcia i opis wszystkich rotacyjnych miejsc. Więcej o tych zmianach pisaliśmy też tutaj.

15.05. (poniedziałek) rusza przyjmowanie zgłoszeń do najnowszej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już po raz 10 mieszkańcy sami zdecydują, co zostanie zrobione w ich najbliższej okolicy. Tym razem do wydania jest łącznie 2 100 000 zł. W Informatorze są wszystkie niezbędne informacje o SBO 2024, a także formularz zgłoszenia i lista podpisów osób popierających projekt.

Maj to w naszym mieście wyjątkowo artystyczny miesiąc. Tego wydarzenia nie trzeba przedstawiać stargardzianom, ale jeśli ktoś jeszcze nie brał udziału w wielkim święcie sztuki, koniecznie powinien nadrobić zaległości. ArtFestiwal zaplanowano na 27 i 28.05. (sobota i niedziela). Muzyka, śpiew, taniec, malarstwo, rzeźba, fotografia, teatr – długo można byłoby wymieniać wszystkie formy sztuki, która dosłownie wychodzi na ulice. Podczas ArtFestiwalu pokażą się zarówno utalentowani dorośli, jak i zdolne dzieci. Jedno jest pewne – to trzeba zobaczyć na własne oczy.

kliknij w okładkę, aby pobrać

Wiosenny SIS na święta

24.03.2023

Najnowszy numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” pełny jest ciekawych informacji. Można sprawdzić, kogo w tym roku prezydent Rafał Zając wyróżnił w biznesie, kulturze i sporcie. Miłośnicy naszej lokalnej historii na pewno chętnie przeczytają też rozmowę z Jolantą Aniszewską. Jak zawsze są również aktualności o najnowszych miejskich inwestycjach.

10 000 000 zł kosztował pierwszy odcinek północnej obwodnicy Stargardu, od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej, którym można już jeździć. To kolejna inwestycja w usprawnianie ruchu drogowego. Prace skończyły się sześć miesięcy przed planowanym terminem. Oddany do użytku fragment ma prawie 900 m długości. Poza samymi jezdniami i rondem wybudowano też chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. O kolejnych etapach tej ważnej inwestycji piszemy na stronie 3.

Złota Rączka od kilku lat pomaga naszym seniorom, a teraz z wsparcia w drobnych pracach domowych mogą skorzystać również osoby z niepełnosprawnościami. To np. wymiana żarówki, naprawa cieknącego kranu, niedziałającej spłuczki, gniazdek elektrycznych, uszczelnienie okien lub drzwi. Bezpłatne usługi oferuje mieszkańcom Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Kto i w jaki sposób może zgłosić się po taką pomoc – do sprawdzenia na stronie 2.

„Zamęt” już w dniu premiery wprowadził wiele zamętu, przykuwając uwagę  osób zainteresowanych historią Stargardu i okolic. Książka Jolanty Aniszewskiej to niełatwa opowieść o jeszcze trudniejszych czasach. Dzieje spokojnego, dostatniego i bezpiecznego miasta, które w kilka lat zmienia się nie do poznania. Historia tych ludzi, którzy stracili swoje domy i tych, którzy właśnie tutaj musieli zaczynać wszystko od nowa. Rozmowę z autorką „Zamętu” można przeczytać na stronach 9-10.

Początek nowego roku to zawsze czas podsumowań i wyróżnienia tych, którzy przez 12 ostatnich miesięcy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku, by osiągnąć sukces w swoich dziedzinach. W najnowszym numerze Informatora znalazły się relacje z aż 3 uroczystych gal. Znamy nazwiska nagrodzonych sportowców, artystów, twórców, kreatorów i mecenasów kultury oraz lokalne firmy, które w 2022 r. świetnie radziły sobie w biznesie. Wszystkich laureatów nagród prezydenta można znaleźć na stronach 5-8 i 11-12.

kliknij w okładkę, aby pobrać

Ciekawa zima w SISie

6.02.2023

W Stargardzie dużo się dzieje przez cały rok. Nawet zimowe miesiące wypełnione są u nas aktywnościami i wydarzeniami dla małych i dużych. Również wtedy kończymy albo zaczynamy kolejne inwestycje. O intensywnym początku 2023 r. można przeczytać w najnowszym, lutowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Jest też coś dla tych, którzy nie mogą się doczekać lata i imprez pod chmurką.

Park&Ride gotowy. 300 miejsc dla samochodów osobowych, parking dla autokarów turystycznych, wiaty, stojaki i boksy dla rowerów, ładowarka do elektryków, kompresory do pompowania, odkurzacz i punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów – z tych wszystkich udogodnień korzystają już stargardzianie i mieszkańcy okolicy. Na całym terenie jest aż 750 nowych nasadzeń zieleni. Wszystko idealnie pasuje do wyremontowanej ul. Barnima z chodnikami i ścieżką rowerową. Jednocześnie ruszyła kolejna ważna inwestycja w komunikację. Ponad 20 000 000 zł będzie kosztowała gruntowna modernizacja ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela. Po zakończeniu prac kierowcy zyskają prawie 2 km nowej jezdni, dla pieszych powstaną wygodne chodniki, dla rowerzystów – ścieżki, a całość oczywiście uzupełni zieleń i oświetlenie.

W planach są już kolejne nasadzenia, a w lutowym Informatorze podsumowujemy rośliny, których przybyło w Stargardzie w 2022 r. To ponad 4000 drzew i krzewów w różnych częściach miasta. Ubiegły rok zamykamy też imponującą kwotą ponad 38 200 000 zł pozyskanych środków zewnętrznych. Te pieniądze pozwoliły budować, remontować, robić zakupy i wyposażać miejskie placówki w nowoczesny sprzęt. Kto jeszcze skorzystał z dofinansowania? Więcej informacji na stronie 4.

Przed najmłodszymi mieszkańcami dwa tygodnie zimowej przerwy od nauki. W tym czasie w Stargardzie naprawdę szykuje się wiele ciekawych rzeczy. Zajęcia w Książnicy, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, półkolonie, specjalny repertuar w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury, zabawa w teatr i spora dawka wiedzy w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY – warto już teraz zaplanować aktywne ferie. Z kolei dla tych, którzy tęsknią za upalnymi letnimi dniami mamy garść niezbędnych informacji o Stargard Festiwal ’23. Wiadomo już, kto wystąpi na 4 z 8 zaplanowanych koncertów. 23, 24 i 25.06. – te daty koniecznie trzeba zapisać w swoim kalendarzu. Najlepiej już teraz kupić bilety za 1 zł na muzyczne dni miasta – do zdobycia online i w kasie kina SCK.

kliknij w okładkę, aby pobrać