Program Czyste Powietrze – Punkt Konsultacyjno–Informacyjny

Czyste powietrze - zdrowy wybór

Urząd Miejski prowadzi Punkt konsultacyjno – Informacyjny udzielający wsparcia przy składaniu wniosków do programu.

Zapraszamy do Punktu konsultacyjno – informacyjnego  (Urząd Miejski, Rynek Staromiejski 1)  wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się. Punkt czynny codziennie.

Umów się na spotkanie pod nr telefonu 91 578 38 44

Szczegółowe informacje na temat programu „Czyste Powietrze” dostępne w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

*Aktualne dane o wdrażaniu Programu na terenie Miasta Stargard:

  • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie: 335
  • liczba zawartych umów: 285
  • liczba zrealizowanych przedsięwzięć:181
  • kwota wypłaconych dotacji: 3 387 940,912

* Aktualne dane o wdrażaniu Programu na terenie gmin prowadzących na swym terenie punkty konsultacyjno- informacyjne – stan na dzień 31.03.2024r.

https://wfos.szczecin.pl/programy/czyste-powietrze

Zapowiedź zmian w programie priorytetowym „Czyste Powietrze” w zakresie wymogów dotyczących źródeł ciepła, które mogą stanowić koszt kwalifikowany tj. pompy ciepła, Kotły zgazowujące drewno o podwyższonym standardzie / Kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie.

https://www.gov.pl/web/nfosigw/zapowiedz-zmian-w-programie-priorytetowym-czyste-powietrze-w-zakresie-wymogow-dotyczacych-zrodel-ciepla-ktore-moga-stanowic-koszt-kwalifikowany?fbclid=IwAR3RdrYG9y3r3cixD-XWoMBB0W5P97xxEtlwcwaal3egla3Qb50FVtIYwfk

Artykuł o programie

Grafiki- korzyści z programu